KURTKA DLA DZIECI NA MIARĘ REWOLUCJI! POLKA ZAŁOŻYŁA BIZNES ZRODZONY Z POTRZEBY - MIAPKA DESIGN

KURTKA DLA DZIECI NA MIARĘ REWOLUCJI! POLKA ZAŁOŻYŁA BIZNES ZRODZONY Z POTRZEBY - MIAPKA DESIGN

Opublikowany

Historia Karoliny Jędrasiak zaczęła się podobnie jak wiele innych. Jej firma ma jednak szansę odnieść ogromny, międzynarodowy sukces. Tak się dzieje, kiedy biznes zakłada się ze zwyczajnej potrzeby. Pomysł był prosty, ale okazało się, że jeszcze nikt na niego nie wpadł.

Karolina pracowała w korporacji i jak miliony innych kobiet była bardzo zadowolona z obranej ścieżki zawodowej w międzynarodowej korporacji z branży beauty. Wszystko zaczęło się zmieniać kiedy zaszła w ciążę i udała się na urlop macierzyński. Doskonale poczuła się w roli mamy i powrót do pracy nie był komfortowy ze względu na tęsknotę za synkiem. Wieczorami, kiedy tuliła dziecko do snu, coraz częściej myślała o założeniu własnego biznesu, który pozwoli jej na realizowanie swojego macierzyństwa i siebie samej w pełni. Pomysłów było wiele, ale żaden nie porwał jej serca i nie dał poczucia, że warto dla niego zaryzykować dotychczasową, stabilną pracę. Wkrótce dwulatek stał się inspiracją swojej mamy, która toczyła z nim codzienne spory podczas ubierania na spacer.

Zakładanie Filipowi kolejnych warstw ubrań przed wyjściem z domu, najczęściej kończyło się jego płaczem. Kombinezony były bardzo niewygodne i krępujące ruchy, a kurteczki, mimo że wygodniejsze w zakładaniu, zawsze podciągały się, kiedy podnosiłam synka lub wkładałam go do nosidełka czy wózka. I wtedy narodził się pomysł kurteczki z elementem zapinanym w kroku - taka hybryda kurtki i body. Najpierw były testy prototypu na własnym dziecku, dopracowywanie wszystkich elementów. Potem kurteczki trafiły do dzieci znajomych. Reakcje były bardzo pozytywne. Po namowach męża opatentowałam to proste rozwiązanie. Od niedawna “kurteczka z elementem krocznym” to zastrzeżony wzór przemysłowy - mówi pomysłodawczyni i założycielka marki Miapka Design.

Karolina Jędrasiak podjęła decyzję, że rusza z własnym biznesem, ale musiała jeszcze wymyślić nazwę marki.

Długo zastanawiałam się nad odpowiednią nazwą, która będzie odzwierciedlała ideę produktu. I nagle olśnienie: małpka to zwierzę, które skacze po drzewach, buja się na gałęziach, wykonuje różne ewolucje i zawsze czuje się komfortowo. Przypomniałam sobie, że kiedy mój siostrzeniec był malutki, mówił na małpkę „miapka” właśnie. Stąd nazwa: Małpka w języku dzieci - opowiada założycielka marki.

Biznes założony przez Karolinę Jędrasiak, okazał się nie tylko dochodowym, ale i dającym bardzo dużo satysfakcji zajęciem. Radość z wykonywanej pracy jest możliwa, gdy wkłada się w nią całe serce. Karolina jest tego najlepszym przykładem!
Miapka Design to marka obecna na rynku od listopada 2015 roku, stworzona z myślą o najmłodszych, których wygoda jest dla mam bardzo ważna. Autorski pomysł i opatentowany wzór – zastosowany element kroczny to gwarancja komfortu: kurteczka nie podciąga się, nie odsłania plecków, niezależnie od tego w jakiej pozycji jest nasze dziecko, mając przy tym pełną swobodę ruchów. Miapkowe kurteczki cechuje wysoka jakość wykonania, dobry design oraz funkcjonalność. Produkt w 100% polski, wykonany z najwyższej jakości bawełny. Miapkowe kurteczki z elementem krocznym to zastrzeżony wzór przemysłowy poświadczony Świadectwem Rejestracji z Urzędu Patentowego RP. Dzianina z certyfikatem TEKSTYLIA GODNE ZAUFANIA OEKO-TEX 100 oraz BEZPIECZNY DLA DZIECKA.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

logo_4cm_okragle.jpg

grafika | 90,8 KB

Pobierz
Miapka Design_ Niebieski Migdal.jpg

grafika | 232 KB

Pobierz
KAROLINA JĘDRASIAK MIAPKA_foto.png

grafika | 2,38 MB

Pobierz
Miapka Design_Male Co Nieco.jpg

grafika | 3,75 MB

Pobierz
KURTKA DLA DZIECI NA MIARĘ REWOLUCJI_MIAPKA_19.08.2016.pdf

pdf | 284 KB

Pobierz
Miapka Design_ Koralowa Dama.jpg

grafika | 76 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
5 patentów jak odpowiednio ubrać niemowlaka! Miapkowe kurteczki z patentem idealne już od pierwszego dnia życia Twojego dziecka.

temu

Kiedy na świat przychodzi mały człowiek, chcemy mu zapewnić komfort i ciepło od pierwszych chwil jego życia. Pierwszy moment, kiedy niemowlak jest na świeżym powietrzu to wyjście ze szpitala, następnie są liczne wizyty u lekarza, zakupy w centrum handlowym… Często rodzice wybierają niewygodny i trudny do ubrania kombinezon, w którym dziecko się przegrzewa. Idealną alternatywą jest kurteczka z patentem, która zapewnia dziecku swobodę a rodzicom komfort ubierania. Oto kilka prostych i sprawdzonych zasad, aby nasz bobas był szczęśliwy, a my spokojni od pierwszych chwil jego życia.
Idealna kurtka na jesień dla dziecka? Marka Miapka Design rozpoczyna sezon z nowością - zieloną parką wykonaną z materiału softshell.

temu

Jesień to jedna z najbardziej nieprzewidywalnych pór roku. Musimy liczyć się ze skokami temperatur, licznymi opadami deszczu, a nawet deszczu ze śniegiem. Nasze dzieci potrzebują zatem specjalnej ochrony. Na co powinniśmy zwracać uwagę wybierając kurteczkę na tę porę roku?
Wspólna szafa mamy i dziecka - stwórz podobne stylizacje na rodzinne spacery, prosto od Miapka Design!

temu

Identyczne stylizacje mamy i dziecka to modny ostatnio trend, ale także niezwykła zabawa dla maluchów, które mają okazję upodobnić się do swoich rodziców i poczuć się wyjątkowo.
Mamy patent na wiosenne spacery z dzieckiem!

temu

Nadeszła wiosna, a z nią doskonała okazja do rekreacyjnych spacerów z dzieckiem. Kurteczka z patentem marki Miapka Design pomoże Twojemu aktywnemu malcowi bawić się bez przeszkód na dworze, a ryzyko odkrytych pleców i ciągłego poprawiania ubranka w trakcie zabawy stanie się przeszłością. 

POP UP STORE NAD WISŁĄ! MIAPKA DESIGN W KLUBOKAWIARNI GRUNT I WODA!

W najbliższą niedzielę nad Wisłą pojawi się wyjątkowy Pop Up Store młodych polskich marek: Miapka Design i Nocne Dobra.